Porady

Chcesz wiedzieć więcej o malowaniu? Dzięki naszym poradom dowiesz się, jak uniknąć najczęstszych błędów.

Pamiętaj, że kolor na większej powierzchni wydaje się ciemniejszy i bardziej intensywny. Weź to pod uwagę dobierając odcień Twojej farby.

Wydajność farby podana przez producenta jest wartością przybliżoną zależną od rodzaju podłoża, zastosowanego gruntu oraz kształtu i struktury powierzchni.

Gęstą farbą maluje się trudniej, jednak w przypadku wielu farb lepiej nie rozcieńczać danego produktu, by zachować jego oryginalną jakość.

Kolorów bardzo intensywnych lub ciemnych nie osiągniesz poprzez tradycyjne dolanie pigmentu barwiącego do białej farby. Tego typu kolory otrzymasz dzięki komputerowej mieszalni farb, dostępnej w naszej firmie.

Kolory ciemne, intensywne lub wytwarzane na bazach innych niż biała najczęściej wymagają podbarwionego podkładu. Być może będziesz musiał malować nimi do 3-4 razy.

Przed malowaniem ściany zastosuj grunt producenta farby, którą zamierzasz pomalować daną powierzchnię. Zwróć uwagę na dokładność malowania. Przynajmniej dwukrotne malowanie da nam satysfakcję z uzyskanego koloru.

Przy farbach mieszanych komputerowo nie zapomnij zachować kartki z recepturą, którą otrzymałeś przy zakupie farby - w przyszłości pomoże to sprawniej i szybciej dorobić potrzebną Ci ilość farby.

Wzorniki kolorów i palety barw przedstawiają jedynie kolor poglądowy. By być całkowicie pewnym jak dany kolor będzie wyglądał na ścianie w Twoim domu, sugerujemy zakup testeru koloru i pomalowanie nim części ściany.

Szukasz farb specjalistycznych?

Skontaktuj się

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress