Kleje i Zaprawy

Dostępne w naszym sklepie : kleje, zaprawy, gładzie, masy szpachlowe, masy tynkarskie, zaprawy do fugowania

ATLAS ATUT - klej do płytek (2-10 mm)

Klej do płytek typu C1T, zalecany do łazienek, kuchni, korytarzy, schodów i niewielkich powierzchni dekoracyjnych na zewnątrz budynków . Służy do przyklejania płytek ceramicznych (glazura, terakota, mozaika), cementowych, kamiennych itp., małego i średniego formatu, o średniej nasiąkliwości.

OK! KLEJ UELASTYCZNIONY

podwójna moc włókien

Najważniejsze cechy

 • podwyższona wytrzymałość mechaniczna
 • do kuchni, łazienek, korytarzy
 • maksymalna wielkość płytek: średnie
 • fugowanie już po 12/24 godzinach

ATLAS ZAPRAWA KLEJOWA UELASTYCZNIONA (2-10 mm)

Klej do płytek przeznaczony do łazienek, kuchni, korytarzy oraz do wykonywania okładzin na niewielkich powierzchniach na zewnątrz budynków. Służy do przyklejania płytek o małym i średnim formacie, ceramicznych (glazura, terakota, gres, mozaika), cementowych, kamiennych itp. Można jej używać do murowania i wyrównywania powierzchni.

ATLAS PLUS – klej odkształcalny S1 (2-10 mm)

Klej do płytek, typu C2TE, zalecany do okładzin narażonych na wyjątkowo trudne warunki użytkowania, wewnątrz i na zewnątrz budynków: na płyty OSB i g-k, stare płytki, na tarasy, balkony i elewacje, na ogrzewanie podłogowe i ścienne. Służy do przyklejania płytek małego, średniego i dużego formatu, o średniej nasiąkliwości, ceramicznych (glazura, terakota, klinkier, gres, mozaika), cementowych, kamiennych

ATLAS ELASTYK – klej elastyczny typu C2TE

Klej do płytek zalecany do przyklejania okładzin narażonych na trudne warunki użytkowania, np. odkształcenia podłoża i niekorzystne warunki atmosferyczne. Umożliwia mocowanie płytek na trudnych podłożach – np. na lastryko. Służy do przyklejania płytek małego, średniego i dużego formatu, średnio i nisko nasiąkliwych, ceramicznych (glazura, terakota, gres, klinkier, mozaika), kamiennych itp.

ATLAS MIG 2 (DAWNIEJ ATLAS PROGRES EXPRESS) – szybkowiążący klej do gresu (2–5 mm)

Klej do płytek typu C1FTE, zalecany do okładzin ceramicznych, wykonywanych w trakcie remontów krótkoterminowych, wewnątrz i na zewnątrz budynków. Służy do przyklejania płytek małego i średniego formatu, o średniej nasiąkliwości, ceramicznych (glazura, terakota, klinkier, gres, mozaika), cementowych, z kamienia naturalnego lub aglomeratów kamiennych itp.

ATLAS PLUS BIAŁY – biały klej odkształcalny S1 typu C2TE

Klej do płytek zalecany do okładzin z kamienia naturalnego i sztucznego, np. marmuru, wewnątrz i na zewnątrz budynków Wskazany do okładzin narażonych na wyjątkowo trudne warunki użytkowania: na płyty OSB i g-k, stare płytki, na tarasy, elewacje i systemy grzewcze. Idealny do mozaiki szklanej i na kominki. Służy do przyklejania płytek małego, średniego i dużego formatu, o wysokiej nasiąkliwości, kamiennych, ceramicznych, cementowych itp.

ATLAS PLUS EXPRESS – szybkowiążący klej odkształcalny S1 (2-5 mm)

Klej do płytek typu C2FTE, zalecany do okładzin wykonywanych w trakcie krótkoterminowych remontów wewnątrz i na zewnątrz budynków, na trudnych podlożach (OSB, stare płytki, lastryko) i na powierzchniach narażonych na odkształcenia (na tarasy, ogrzewanie podłogowe). Służy do przyklejania płytek małego, średniego i dużego formatu, o średniej nasiąkliwości: ceramicznych (glazura, terakota, klinkier, gres, mozaika), cementowych, kamiennych itp.

ZAPRAWA TYNKARSKA ATLAS – tradycyjny tynk cementowy

Rodzaje tynkowanych podłoży – sufity i ściany z cegieł, bloczków, pustaków i innych tego typu materiałów ceramicznych bądź silikatowych; powierzchnie z betonu, gazobetonu, płyt wiórowo-cementowych, tynku cementowego i cementowo-wapiennego,

ZAPRAWA MURARSKA M10 ATLAS – tradycyjna zaprawa murarska

Zalecana jest do murowania na tradycyjne, grube spoiny. Pozwala na wznoszenie kondygnacji nadziemnych, ścian piwnic i fundamentów – w elementach zbrojonych i niezbrojnych, podlegających wymaganiom konstrukcyjnym. Łączy elementy w stabilny i trwały mur. Rodzaj murowanych elementów – cegły, pustaki oraz inne tego typu materiały ceramiczne, wapienno-piaskowe i betonowe.

ZAPRAWA MURARSKA DO KLINKIERU ATLAS – zawiera tras

Zalecana do prac murarskich z użyciem cegieł i kształtek klinkierowych. Pozwala na wznoszenie elementów konstrukcyjnych i ozdobnych – ścian zewnętrznych i osłonowych, studzienek, słupów, murów ogrodzeniowych lub innych tego typu elementów ozdobnych bądź konstrukcyjnych.

GIPSAR UNI – WZMOCNIONY POLIMERAMI – biała gładź szpachlowa

Zalecany do wykonywania gładzi gipsowych na ścianach i sufitach. Siła wiązań międzykrystalicznych w gipsie została zwiększona poprzez dodatek nowoczesnych polimerów – redyspergowalnych żywic proszkowych. Wypełnia niewielkie ubytki na ścianach i sufitach – może być używany do naprawiania powierzchni przed wykonaniem gładzi. Rodzaje podłoży – beton, gazobeton, gips, tynki cementowe, cementowo-wapienne i gipsowe.

GIPSAR PLUS – ZWIĘKSZONA TWARDOŚĆ – biała gładź gipsowa

Służy do wykonywania gładzi gipsowych na ścianach i sufitach. Wypełnia niewielkie ubytki na ścianach i sufitach – może być używany do naprawiania powierzchni przed wykonaniem gładzi. Rodzaje podłoży – beton, gazobeton, gips, tynki cementowe, cementowo-wapienne i gipsowe. Rodzaje warstw wykończeniowych – powłoki malarskie oraz tapety.

Gładź szpachlowa IN 35

Gładź szpachlowa do wypełniania ubytków powierzchni ścian i sufitów oraz do wykonywania gładzi szpachlowych pod powłoki malarskie i tapety

Gładź Szpachlowa Extra GS-2

Gładź Szpachlowa Extra GS-2 jest wolnowiążącym materiałem wykończeniowym wysokiej jakości. Doskonały jako ostateczna warstwa, łatwy do obróbki i szlifowania. Gładź GS-2 przeznaczona jest głównie do prac remontowych, wykończeniowych i dekoracyjnych w budownictwie, a w szczególności pozwala doprowadzić ściany i sufity do idealnej gładkości przed malowaniem. Jest doskonałym materiałem służącym do ostatecznego wypełniania ubytków, bruzd i rys na tynkach. Dużą zaletą jest biel produktu, co zmniejsza zużycie farby podczas malowania.

Gips Szpachlowy Extra GS-5

Gips Szpachlowy Extra GS-5 to wysokiej jakości wolnowiążący materiał wykończeniowy o dużej przyczepności do podłoża. Jest plastyczny podczas nakładania i twardszy od gładzi szpachlowej. Przeznaczony głównie do prac remontowych, wykończeniowych i dekoracyjnych w budownictwie, a w szczególności pozwala doprowadzić ściany i sufity do idealnej gładkości przed malowaniem. Wykorzystywany do szpachlowania na podłożach betonowych, tynkach cementowo-wapiennych i cementowych wewnątrz pomieszczeń.

CEKOL C-45

CEKOL C-45 jest doskonałym materiałem do przygotowywania ścian i sufitów wewnątrz budynków przed malowaniem, tapetowaniem itp. Także do renowacji starych tynków, tynkowania całych ścian, szpachlowania płyt gipsowo-kartonowych

Gips Szpachlowy Dolina Nidy

Gips Szpachlowy jest uniwersalnym spoiwem gipsowym do wykonywania gładzi na ścianach i sufitach, oraz do prac remontowych polegających na uzupełnianiu ubytków oraz wypełnianiu drobnych rys i pęknięć. Może być również stosowany do montażu prefabrykatów gipsowych oraz mocowania narożników aluminiowych. Przeznaczony jest na typowe podłoża mineralne, takie jak beton, tynk cementowy, cementowo-wapienny i gipsowy oraz płyty gipsowo-kartonowe. Spoiwa tego nie stosuje się na podłoża drewniane, metalowe i z tworzyw sztucznych.

Gips Budowlany Dolina Nidy

Gips Budowlany przeznaczony jest do napraw powierzchni ścian i sufitów (np. wypełniania ubytków, otworów po kołkach itp.) oraz wszelkiego rodzaju prac montażowych i instalacyjnych (osadzanie puszek, wypełnianie bruzd z przewodami elektrycznymi, itp.). Może być również wykorzystywany do sporządzania zapraw i prefabrykatów gipsowych.

Klej Gipsowy T Dolina Nidy

Klej Gipsowy T przeznaczony jest do przyklejania płyt gipsowo-kartonowych oraz płyt zespolonych do izolacji cieplnej / akustycznej do ścian wewnątrz pomieszczeń. Podłoże dla kleju gipsowego mogą stanowić powierzchnie z cegieł, bloczków, pustaków lub innych elementów ceramicznych, wapienno-piaskowych, betonu i betonu komórkowego. Klej Gipsowy T nie jest przewidziany do przyklejania płyt gipsowo-kartonowych na sufitach (zalecany montaż na ruszcie).

ATLAS SAM 100 – samopoziomująca masa szpachlowa

Zalecany do wyrównywania wylewek w pomieszczeniach suchych: pokojach mieszkalnych, przedpokojach, holach, salonach, biurach, korytarzach, poczekalniach itp. Tworzy podkład pod płytki, wykładziny PVC, dywanowe, parkiet, panele.

ATLAS SAM 150 – szybkowiążący, samopoziomujący podkład podłogowy

Jest idealnym materiałem do zatapiania ogrzewania podłogowego, elektrycznego bądź wodnego. Może być stosowany w pomieszczeniach suchych: pokojach mieszkalnych, przedpokojach, holach, salonach, biurach, korytarzach, poczekalniach itp. Tworzy podkład pod płytki, wykładziny PVC, dywanowe, panele.

ATLAS SAM 200 – samopoziomujący podkład podłogowy

Wyrównuje podłoża w pomieszczeniach suchych: pokojach mieszkalnych, przedpokojach, holach, salonach, biurach, korytarzach, poczekalniach itp. Jest idealnym materiałem do zatapiania ogrzewania podłogowego, elektrycznego bądź wodnego. Tworzy podkład pod płytki, wykładziny PVC, dywanowe, panele.

ATLAS POSTAR 10 – tradycyjna posadzka cementowa

Tworzy podkład podłogowy lub posadzkę o grubości 10-100 mm. Może stanowić podkład dla warstw posadzkowych, takich jak płytki, parkiet. Zalecany jest wykonywania podkładów lub posadzek w budynkach mieszkalnych, magazynach, obiektach przemysłowych itd. Pozwala na uzyskanie spadków. Nadaje się do wykorzystania jako podkład z ogrzewaniem podłogowym.

ATLAS POSTAR 20 – szybkoschnący podkład cementowy

Podkład podłogowy stosowany pod płytki ceramiczne i kamienne, wykładziny PVC i dywanowe, panele – zalecany do wszelkiego rodzaju powierzchni o średnim i dużym obciążeniu.

ATLAS POSTAR 40 - posadzka cementowa

Tworzy warstwę posadzkową o wysokiej wytrzymałości na ścieranie – zalecaną do budynków mieszkalnych, magazynów, obiektów przemysłowych, na podjazdy, tarasy itd. Może stanowić warstwę ostateczną lub podkład pod okładziny: płytki ceramiczne i kamienne, posadzki epoksydowe, wykładziny PVC i dywanowe, parkiet, panele, powłoki i posadzki epoksydowe.

ATLAS POSTAR 80 – szybkosprawna posadzka cementowa

Zalecany do szybkich remontów. Tworzy podkład podłogowy lub posadzkę. Może stanowić podkład dla warstw posadzkowych, takich jak płytki ceramiczne i kamienne, wykładziny PVC i dywanowe, panele, parkiet, posadzki i powłoki epoksydowe.

ATLAS SMS 15 – szybkosprawna samopoziomująca masa szpachlowa (1-15 mm)

Przeznaczony do wyrównywania podłoży w zakresie 1-15 mm. Może być stosowany w pokojach, przedpokojach, holach, salonach, biurach, korytarzach, poczekalniach, kuchniach i łazienkach. Zalecany do wyrównywania powierzchni istniejących podkładów grzewczych. Po wykonaniu stanowi bardzko gładką powierzchnię – jest szczególnie zalecany jako warstwa wykończeniowa dla podkładów podłogowych wykonywanych pod wykładziny.

ATLAS CERMIT SN LUB DR – cienkowarstwowy tynk mineralny

Stanowi dekoracyjne i ochronne wykończenie powierzchni elewacji i ścian wewnętrznych. Tworzy lekką i wytrzymałą wyprawę tynkarską – jest idealnym wykończeniem systemów izolacji cieplnej. Zalecany jest na elewacje budynków dla których powinna być zachowana wysoka paroprzepuszczalność.

KLEIB C9 jest klejem cementowym, przeznaczonym do przyklejania ściennych i podłogowych płytek ceramicznych (glazura, terakota). Może być stosowany na wszelkich suchych, równych i nośnych podłożach mineralnych wewnątrz budynków. Nadaje się do przyklejania płytek o maksymalnym wymiarze 33 x 33 cm, jak również do wyrównywania i szpachlowania powierzchni. Na podłoża zewnętrzne należy stosować KLEIB C9,5.

 • wydajny i ekonomiczny
 • do każdego rodzaju płytek ceramicznych (glazura, terakota)
 • do stosowania wewnątrz pomieszczeń
 • wodoodporny

KLEIB C10 jest klejem cementowym, przeznaczonym do przyklejania ściennych i podłogowych płytek ceramicznych (glazura, terakota) i gresowych. Może być stosowany na wszelkich suchych, równych i nośnych podłożach mineralnych wewnątrz i na zewnątrz budynku, także w systemach ogrzewania podłogowego. Nadaje się do przyklejania płytek o maksymalnym wymiarze 33 x 33 cm, jak również do wyrównywania i szpachlowania powierzchni.

 • wydajny i ekonomiczny
 • do każdego rodzaju płytek ceramicznych (glazura, terakota, gres)
 • do stosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń
 • na ogrzewania podłogowe
 • o zmniejszonym spływie i wydłużonym czasie otwartym
 • wodoodporny i mrozoodporny

KLEIB C11 jest klejem cementowym, przeznaczonym do przyklejania wszystkich rodzajów ściennych i podłogowych płytek ceramicznych i gresowych, płytek cementowych i lastrykowych oraz elementów okładzinowych z nienasiąkliwego kamienia naturalnego, wewnątrz i na zewnątrz. Klej KLEIB C11 może być stosowany na wszelkich suchych, równych i nośnych podłożach mineralnych, a także na płytach gipsowo-kartonowych. Zalecany jest szczególnie na balkony, tarasy, elewacje, ogrzewania podłogowe lub ścienne.

 • zwiększona przyczepność
 • do każdego rodzaju płytek ceramicznych i gresowych oraz okładzin z kamienia
 • do płytek wielkoformatowych
 • do stosowania wewnątrz i na zewnątrz
 • na balkony, tarasy, na stare płytki
 • na ogrzewania podłogowe i ścienne
 • elastyczny
 • o zmniejszonym spływie i wydłużonym czasie otwartym
 • wodoodporny i mrozoodporny

KLEIB C3 jest podkładowym preparatem gruntującym, przeznaczonym do przygotowania podłoża przed położeniem tynków mozaikowych oraz cienkowarstwowych tynków mineralnych, akrylowych, siloksanowych i silikonowych w systemie zewnętrznej izolacji cieplnej z wyprawami tynkarskimi KLEIB oraz systemie KLEIB W.

 • wygodne i ekonomiczne stosowanie
 • wzmacnia podłoze i reguluje proces chłonnosci
 • ekologiczny
 • bezzapachowy

KLEIB C1 jest cementową zaprawą klejąca, przeznaczoną do mocowania płyt styropianowych do podłoża w systemie KLEIB. Można ją stosować na wszystkich typowych, nośnych i równych podłożach mineralnych, takich jak: betony, tynki, mury z cegieł, pustaków, elementów kamiennych itp.

 • wydajna
 • łatwo urabialna
 • o zwiększonej przyczepności i bardzo wysokiej elastyczności
 • do styropianu białego i grafitowego

KLEIB C2 jest cementową zaprawą klejącą, przeznaczoną do wykonywania warstwy zbrojonej w systemie KLEIB. Nadaje się również do mocowania płyt styropianowych na wszystkich typowych, nośnych i równych podłożach mineralnych (betony, tynki, mury z cegieł, pustaków, elementów kamiennych itp.)

 • wydajna
 • łatwo urabialna
 • wzmocniona włóknem
 • o zwiększonej przyczepności i bardzo wysokiej elastyczności
 • do styropianu białego i grafitowego

KLEIB C2B jest białą cementową zaprawą klejącą, przeznaczoną do wykonywania warstwy zbrojonej w systemie KLEIB. Nadaje się również do mocowania płyt styropianowych na wszystkich typowych, nośnych i równych podłożach mineralnych (betony, tynki, mury z cegieł, pustaków, elementów kamiennych itp.).

 • wydajna
 • łatwo urabialna
 • o zwiększonej przyczepności i bardzo wysokiej elastyczności
 • do styropianu białego i grafitowego
 • wzmocniona włóknem
 • w kolorze białym

Lafarge Cement Standard

Cement uniwersalny o podwyższonej urabialności i przyczepności do podłoża, doskonały do prac ogólnobudowlanych.

ATLAS CERPLAST – podkładowa masa tynkarska

Gruntuje podłoża pod tynki cienkowarstwowe – CERMIT (mineralne i akrylowe) oraz DEKO M. Silnie przylega do podłoża oraz do nakładanych tynków. Tworzy tymczasową ochronę dla elewacji – przez pół roku stanowi ochronę nieotynkowanej elewacji przed warunkami atmosferycznymi.

FUGA WĄSKA ATLAS 1-6 MM – drobnokruszywowa cementowa zaprawa do spoinowania

Fuga przeznaczona do okładzin z płytek w miejscach mokrych, wilgotnych i suchych, wewnątrz i na zewnątrz budynków. Pozwala na fugowanie okładzin narażonych na odkształcenia (np. na ogrzewaniu podłogowym). Służy do spoinowania elementów małego i średniego formatu, takich jak płytki ceramiczne (glazura, terakota, gres), cementowe, kamienne, mozaika szklana.

Szukasz farb specjalistycznych?

Skontaktuj się

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress